Jak vybrat pokladnu

Dotyková pokladna je vlastně stejná, jako klasický počítač, jen v trochu jiné podobě.

 

Podle čeho vybírat?

  • Úhlopříčka obrazovky určuje její rozměr. Pro menší provozovny, jako jsou bary či stánky s potravinami, se nejčastěji vyskytují 15". Pokud máte ve svých prostorách dostatek místa, doporučujeme pořízení větší obrazovky.
  • Operační systém: na všech našich zařízeních je nainstalovaný Windows 10.
  • „Vnitřek pokladen“ obsahuje díky používaným operačním systémům Windows minimálně 4 GB RAM, SSD Hard disk a poměrně výkonný procesor. Pokladny jsou tedy bez problémů použitelné pro většinu pokladních softwarů.

 

Dotyková technologie nabízí více možností:

a) PCAP (Projected capacitive) sklo umožňuje pouze dotyk prstem a stylusem. Nemá příliš v lásce mokré ruce, ale občasná kapka mu úplně nevadí. Jde o nejdražší a jednu z nejpokročilejších technologií, která se používá v mobilech a tabletech.

b) REZISTIVNÍ: odporová fólie umožňuje dotyk jakýmkoliv předmětem a prstem, i když jsou mokré. Ovšem fólie je náchylná na poškození ostrými předměty.

c) APR (akustický pulz): jedna z nejlepších technologií vůbec. Odolné sklo reaguje na dotyk mokrých i suchých předmětů i prstů. Díky tomu je nejvíce využívána v barech a restauracích.

d) INFRARED: sklo nemá problém s dotyky jakýchkoliv suchých i mokrých předmětů či prstů. Díky tomu je její využití vhodné v barech a restauracích.

e) SAW: pracuje na principu povrchové akustické vlny. Sklo reaguje na dotyk stylusem i prstem. Nereaguje však, když je obrazovka špinavá, nebo když jsou na ní kapky vody. Proto tento typ nedoporučujeme do barů a restaurací.

f) OPTICAL: sklo reaguje na dotyk jakýmkoliv předmětem i mokrým prstem. Systém funguje na principu několika kamer zabudovaných v rámečku, proto je vhodný primárně pro velké dotykové displeje s úhlopříčkou nad 32", tedy na navigační interaktivní panely v obchodních centrech, pro účely prezentací apod. Je ovšem méně citlivá než ostatní technologie.

 

Váháte, která pokladna je pro vás nejvhodnější? Zavolejte nám na číslo: 604 982 095. Rádi vám poradíme.